Raporlar

10. Yılında 17-25 Aralık Soruşturmaları Sonrasındaki Türkiye

17-25 Aralık soruşturmalarında ortaya çıkarılan rüşvet ve yolsuzluk çarkının boyutu, siyasi iktidarın soruşturmaya verdiği tepkiyle doğru orantılıydı. Bu soruşturmalar TR ‘de birçok açıdan dönüm noktası oldu. Soruşturmalardan sonra TR’de hukuk, siyaset, ekonomi, mali piyasalar, kamu yönetimi ve dış ilişkiler başta olmak üzere pek çok alanda net bir savrulma yaşandı. Bu soruşturmalardan sonra geçen 10 yıl içerisinde TR’nin nereden nereye geldiğinin, varsa eldeki somut rakamlarla, yoksa çarpıcı olay ve gelişmeler baz alınarak ortaya konulması; bu soruşturmalar sonrasında gelişen sürecin ülkeye neler kaybettirdiğinin anlaşılması açısından yerinde olacaktır.

Ne Oldu? Ne Olabilirdi? Nasıl Olabilirdi?

Türkiye’nin güneyinde Kahramanmaraş, Malatya ve Hatay başta olmak üzere toplam 10 ilde yıkım ve hasara sebep olan 06 Şubat 2023 tarihli depremde vefat eden insanlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralanan insanlarımıza da en yakın zamanda acil şifalar dileriz.

Hak Savunucuları ve Aktivistler İçin Broşür 2

Gönüllülerimiz tarafından insan hakları ve hak savunuculuğu bağlamında yapılacak ziyaretlerde kullanılabilecek broşürler hazırlanmaya devam edilmektedir. 

15 Temmuz gerçeklerinin rakamlarla anlatıldığı bu değerli çalışmayı da insan hak ve onurunu savunan tüm gönüllülerimiz kullanabilecektir. Saygılarımızla.

Doğruaçı Editörü

Hak Savunucuları ve Aktivistler İçin Broşür 1

Gönüllülerimiz tarafından insan hakları ve hak savunuculuğu bağlamında yapılacak ziyaretlerde kullanılabilecek broşür hazırlanmıştır. Meslektaşlarımız basıma hazır haldeki bu dokümanı, bulundukları ülkelerde baskı merkezlerinde, fotoğraf baskısı yapan yerlerde veya renkli fotokopi hizmeti veren işletmelerde bastırıp kullanabilirler. Doküman A4 ölçülerinde olup, arkalı ve önlü bastırılıp katlanarak kullanılabilecektir.Saygılarımızla

Doğruaçı Editörü

Adil Yargının Ölümü: Semih Terzi ve Özel Kuvvetler Timi Dosyası

Semih Terzi Darbe Girişimine Dair Bir Emir Verdi Mi?

Ömer Halisdemir'in Semih Terzi'ye Müdahalesi Silah Kullanma Yetkilerine Uygun mu?

Semih Terzi'nin Cep Telefonuna Sahte İletişim Kayıtları Yüklendi mi?

Semih Terzi'nin Görevlendirilmesi Genelkurmay'a Sorulduğunda Ne Cevap Alındı?

Bu sorular ve daha fazlasına ilişkin cevapları bu raporda bulacaksınız…..

Sadat - Erdoğan'ın Özel Ordusu

Rejimin propaganda makinesi, sürekli muhaliflere saldıran ve nefret yayan bir iftira ve yalan makinesi gibi çalışıyor. Paramiliter organizasyonlar ise yurtiçinde ve dışında her türlü muhalefeti bertaraf etmek amacıyla terörü de içeren asimetrik yöntemleri kullanmak için hazır bekliyor. SADAT bu organizasyonların başında geliyor. SADAT (Uluslararası Savunma Danışmanlığı) resmi olarak kendisini, Özel Savunma ve Danışmanlık Şirketi‟ olarak tanıtıyor. Sessizliğin Sesi Çalışma Grubu tarafından hazırlanan ”SADAT” adli çalışma raporu bu gerçeklere ışık tutuyor.